Drodzy goście!

Gospodarstwo agroturystyczne "Dom Nad Jeziorem" posiada bardzo dobrą lokalizację, sprzyjającą spokojnemu wypoczynkowi. Jest położone nad samym jeziorem, a jednocześnie 1,5km od centrum miejscowości oraz kilkaset metrów od głównej drogi.

Z przed domu rozpozciera się widok na jezioro Rekowo oraz na najwyższy szczyt w okolicy czyli Tamową Górę (224,1m n.p.m.). Pomost oraz miejsce do kąpieli w jeziorze znajdują się 20m od domu.

 Widok zza domu na jezioro Widok z jeziora

Zachęcamy do wędkowania na okolicznych jeziorach. Jest szansa na "taką" rybę!

Widoka na jezioro Widok z jeziora Widoka na jezioro Widok na jezioro Góry Tamowej

"Dom Nad Jeziorem" to budynek wybudowany w latach 2004-2005. Ma do zaoferowania 3 pokoje gościnne.

Pierwszy z nich posiada własne wejscie oraz łazienką i mieści się na niskim parterze budynku. Dwa pozostałe pokoje ulokowane są na pierwszym piętrze i ich lokatorzy korzystają ze wspólnej łazienki. Pokoje mają dostęp do tarasu. We wszystkich pokojach oraz w pobliżu budynku jest możliwość skorzystania z internetu bezprzewodowego. Prosimy o niepalenie w pokojach. Dziękujemy za zrozumienie.

niski parter pierwsze piętro

Zdjęcia poszczególnych pokoi oraz otoczenia domu znajdują się w naszej galerii.

Co warto zobaczyć w Chmielnie?

Wędrując po Gminie Chmielno warto zainteresować się zabytkami tego terenu.
W Chmielnie znajduje się kościół parafialny pod wezwaniem św Piotra i Pawła pochodzący z 1845 roku, z umieszczoną w fundamencie datą. Jego wnętrze ozdobił w 1956 roku malowidłami wzorów haftu kaszubskiego artysta malarz prof. Wacław Szczeblewski. Wart obejrzenia jest barokowy ołtarz główny z 1700 roku, dwa XVIII-wieczne feretrony i ciekawa chrzcielnica. Cennym zabytkiem jest także legendarny dzwon z XVI wieku. Nie sposób pominąć też Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów, działające od 1993 roku. W budynku na pierwszym piętrze można przypatrzyć się pracy garncarza na kole, a także samemu wykonać gliniane naczynia. Drugie piętro zajmuje ekspozycja ceramiki Neclów. Możemy tu również zapoznać się z bogatą historią tej rodziny, od 100 lat związanej z Chmielnem i dokonać zakupu pięknych pamiątek ceramicznych, które będą przypominały pobyt w Chmielnie i zachęcały do ponownego przyjazdu.
Pomiędzy jeziorem Białym i Kłodnem natkniemy się na pozostałości kasztelańskiego grodu z X-XII w. Do dziś zachowały się jedynie zarysy wałów obwiednich. Na terenie grodziska stoi także krzyż z 1888r. ufundowany przez Feliksa Gilmeistra w 25 rocznicę Powstania Styczniowego. Poza tym w centrum Chmielna znajduje się kilka zabytkowych budynków m.in. dawna siedziba szkoły z 1888 roku (później w budynku znajdowało się Szkolne Schronisko Wycieczkowe a obecnie GOPS) i dawna organistówka (obecnie Urząd Gminy).
W Chmielonku, na rzece Raduni obejrzeć można młyn wzniesiony w 1738 roku; jednak już w XIII w. w tym samym miejscu istniał młyn wodny wybudowany przez Cystersów z Oliwy. Obecnie zabytek jest własnością gminy.

  OpisGaleriaDojazdKontakt i RezerwacjeZobacz nas w Google Earth